Треньор на месеца

Призьори от основаването на анкетата – м. 08. 2004 г. 

2004 година. Треньор на месец:

август – Валери Григоров – треньор на олимпийската шампионка Мария Гроздева
септември – Росен Барчовски – треньор на Националния отбор по баскетбол /мъже/
октомври – Христо Стоичков – селекционер на Националния отбор по футбол
ноември – Константин Папазов – треньор на БК “Лукойл Академик”
декември – Милко Танкушев – треньор на Филип Янев и на националния отбор по гимнастика

2005 година. Треньор на месец:

януари – Константин Папазов – старши треньор на БК “Лукойл Академик”, класирал се за осминафиналите за “УЛЕБ”
февруари – Братан Ценов – старши треньор на националния отбор по класическа борба/за 6-те медала на турнира “Дейв Шулц”/
март – Константин Миланов – треньор на европейската шампионка на 200 м бягане Ивет Лалова
април – Магдалена Малеева – капитан на националния отбор по тенис/жени/, класирал се за плейофите за световната група
май – Силвио Данаилов – мениджър и треньор на Веселин Топалов, шахматист №1 в света
юни – Красимир Туманов – треньор на Петър Стойчев, поставил световен рекорд по плувен маратон /2:33:10ч/ на 19 км в Сърбия и Черна гора
юли – Орлин Станойчев – старши треньор на националния мъжки отбор по тенис, за победата над Финландия като гост с 3:2 за купа “Дейвис”
август – Мартин Стоев – треньор на националния отбор по волейбол /мъже/, спечелил квалификационния турнир във Варна и класирал се за Световното първенство в Япония
септември – Миодраг Йешич – ПФК ЦСКА – за победите над “Байер”/Леверкузен/ и класирането за групите на УЕФА
октомври – Силвио Данаилов – мениджър и треньор на световния шампион по шахмат Веселин Топалов
ноември – Люпко Петрович – треньор на ПФК “Литекс”- за класирането за 1/16 финалите на УЕФА
декември – Станимир Стоилов – треньор на ПФК “Левски” – за класирането за 1/16 финалите на УЕФА

2006 година. Треньор на месец:

януари – Виктор Жеков – треньор и баща на сноубордистката Александра Жекова, спечелила втора олимпийска квота за Торино
февруари – Станимир Стоилов – старши-треньор на ПФК “Левски” – за отстраняването на “Артмедия” и класирането за 1/8 финалите в турнира за Купата на УЕФА
март – Наталия Линичук и Генадий Карпоносов – лични треньори на Албена Денкова и Максим Стависки
април – Симеон Щерев – личен треньор на европейската шампионка по борба Станка Златева
май – Станимир Стоилов – старши треньор на ПФК “Левски”, за 24-ти път шампиони на България
юни – Георги Димитров – личен треньор на лекоатлетките Ваня Стамболова и Венелина Венева
юли – Ангел Ангелов – старши треньор на националния отбор по бокс
август – Георги Димитров – треньор на Ваня Стамболова/евр.шампионка на 400 м/ и на Венелина Венева/европейска вицешампионка на висок скок/ – Гьотеборг 2006
септември – Симеон Щерев – треньор на световните шампиони Радослав Великов и Станка Златева
октомври – Симеон Щерев – треньор на европейската и световна шампионка Станка Златева
ноември – Мартин Стоев – старши треньор на Националния отбор по волейбол
декември – Мартин Стоев – старши треньор на Националния отбор по волейбол

2007 година. Треньор на месец:

януари – Юлиан Ангелов – треньор на Евгения Раданова
февруари – Георги Божков – старши треньор на БК ЦСКА/жени/
март – Наталия Линичук и Генади Карпоносов – треньори на Албена Денкова и Максим Стависки
април – Северин Димитров – старши треньор на ВК “Лукойл Нефгохимик” – шампионска титла
май – Станимир Стоилов – треньор на ПФК Левски – шампион и носител на Купа България
юни – Мартин Стоев – старши треньор на националния отбор по волейбол /мъже/
юли – Таню Киряков – старши треньор на националния отбор по спортна стрелба
август – Красимир Туманов – треньор на Петър Стойчев – световен рекорд в преплуването на Ламанш
септември – Пламен Аспарухов – старши треньор на националния отбор по вдигане на тежести
октомври – Красимир Туманов – треньор на Петър Стойчев и Тихомир Иванчев – двамата в топ 3 на плувен маратон
ноември – Мартин Стоев – старши треньор на националния отбор по волейбол – класирал се за Олимпиадата в Пекин
декември – Желко Лукаич – старши треньор на БК “Лукойл Академик”- 5 победи в турнира на УЛЕБ

2008 година. Треньор на месец:

януари – Желко Лукаич – старши треньор на БК “Лукойл Академик”
февруари – Желко Лукаич – старши треньор на БК “Лукойл Академик”
март – Адриана Дунавска – старши треньор на Националния ансамбъл по жудожествена гимнастика
април – Александър Попов – старши треньор на ВК ЦСКА/мъже/
май – Мартин Стоев – старши треньор на Националния отбор по волейбол/мъже/
юни – Драган Нешич – старши треньор на Националния отбор по волейбол/жени/
юли – Димитър Господинов – треньор на Григор Димитров
август – Свилен Нейков – старши треньор на националните отбори по гребане и личен треньор на Румяна Нейкова
септември – Димитър Господинов – треньор на Григор Димитров
октомври – Симеон Щерев – личен треньор на Станка Златева
ноември – Петър Лесов – старши треньор на Националния отбор по бокс/мъже/
декември – Валери Григоров/спортна стрелба/ – треньор на Мария Гроздева

2009 година. Треньор на месец:

януари – Симеон Щерев /борба/ – за сребърния медал на Ст. Златева на “Иван Яригин”
февруари – Силвио Данаилов /шахмат/ – мениджър на В. Топалов.
март – Илиана Раева /художествена гимнастика/ – треньор на националния ансамбъл за успеха на Гран При във Франция
април – Симеон Щерев/борба/ – треньор на Станка Златева
май – Драган Нешич/волейбол/ – първо място в квалификациите за СП
юни – Драган Нешич/волейбол/
юли – Стоян Гунчев/волейбол/ – старши треньор на Националния отбор/девойки/
август – Любослав Пенев /футбол/ – старши треньор на ЦСКА
септември – Силвано Пранди/волейбол/ – старши треньор на Националния отбор/мъже/
октомври – Антон Велков/футбол/ – ст.треньор на Миньор Перник
ноември – Александър Попов/волейбол/ – ст.треньор на ЦСКА
декември – Александър Попов/волейбол/ – ст.треньор на ЦСКА

2010 година. Треньор на месец:

януари – Александър Попов/волейбол/ – ст.треньор на ЦСКА
февруари – Петър Лесов – старши треньор на националния отбор по бокс и Детелин Далаклиев
март – Георги Димитров – треньор на Ваня Стамболова/бронз от Доха-световно на закрито/
април – Симеон Щерев – треньор на Станка Златева и старши треньор на националния отбор по свободна борба
май – Драган Нешич – старши треньор на Националния отбор по волейбол/жени/
юни – Кирил Пиронков – треньор на Цветана Пиронкова
юли – Георги Димитров – треньор на Ваня Стамболова
август – Ясен Петров – старши треньор на ПФК Левски
септември – Симеон Щерев – старши треньор на националния отбор по свободна борба
октомври – Красимир Туманов – треньор на Петър Стойчев
ноември – Любослав Пенев – старши треньор на ПФК Литекс
декември – Александър Попов – старши треньор на ВК ЦСКА

2011 година. Треньор на месец:

януари – Емил Зографски/ски скокове/ – треньор и баща на световния шампион Владимир Зографски
февруари – Александър Попов/волейбол/- ст. треньор на ВК ЦСКА/мъже/
март – Виктор Жеков/сноуборд/ – треньор на Александра Жекова
април – Александър Попов/волейбол/ – ст.треньор на ВК ЦСКА/мъже/
май – Милен Радуканов/футбол/
юни – Кирил Пиронков/тенис/ – треньор на Цветана Пиронкова
юли – Красимир Туманов/плуване/ – треньор на Петър Стойчев
август – Илиана Раева – главен треньор на Националните отбори по художествена гимнастика
септември – Илиана Раева – главен треньор на Националните отбори по художествена гимнастика
октомври – Михаил Таков/бокс/ – треньор на Кубрат Пулев
ноември – Марчело Абонданца – старши треньор на Националния отбор по волейбол
декември – Константин Папазов/БК “Левски”/ – без загуба в Балканската лига

2012 г. Треньор на месец:

януари – Константин Папазов/БК “Левски”/
февруари – Михаил Таков – старши треньор на националния отбор по бокс
март – Стоян Добрев – треньор на Христо Маринов/борба/
април – Михаил Таков – старши треньор на Националния отбор по бокс
май – Ивайло Петев – старши треньор на ПФК “Лудогорец”/Рз/
юни – Илиана Раева- старши треньор на Националния ансамбъл по художествена гимнастика
– Роберто Бономи – треньор на Ивет Лалова
юли – Найден Найденов – старши треньор на Националния отбор по волейбол/мъже/
август – Найден Найденов – четвърто място на мъжкия национален отбор по волейбол в Лондон
септември – Михаил Таков – личен треньор на Кубрат Пулев
октомври – Любослав Пенев- ст.треньор на Националния отбор по футбол
ноември- Марин Докузовски – ст.треньор на БК “Лукойл Академик”
декември – Ивайло Петев – ст.треньор на ПФК “Лудогорец”/Разград/

2013 г. Треньор на месец:

януари – Емил Зографски – ски-скок
февруари – Палми Ранчев – ст.треньор на Националния отбор по бокс
март – Армен Назарян – ст.треньор на Националния отбор по класическа борба
април – Иван Иванов – ст.треньор на Националния отбор по вдигане на тежести
май- Петър Хубчев – старши треньор на ПФК “Берое”-носител на купа “България”
юни – Камило Плачи – старши треньор на Националния отбор по волейбол
юли – Камило Плачи – старши треньор на Националния отбор по волейбол
август – Марчело Абонданца – старши треньор на Националния отбор по волейбол/жени/.
септември – Армен Назарян – старши треньор на националния отбор по борба.
октомври – Стойчо Стоев – старши треньор на ПФК Лудогорец.
ноември – Стойчо Стоев – старши треньор на ПФК Лудогорец.
декември – Стойчо Стоев – старши треньор на ПФК Лудогорец.

2014 г. Треньор на месец:

Януари – Камило Плачи – старши треньор на националния отбор по волейбол /мъже/ – класиране за Световното първенство в Полша.
Февруари – Стойчо Стоев – старши треньор на ПФК Лудогорец – класиране за 1/8 финал на турнира в Лига Европа.
Март – Виктор Жеков – треньор на Александра Жекова, завършила на ІІІ място в генералното класиране за СК.
Април – Армен Назарян – старши треньор на националния отбор /мъже/ по класическа борба
Май – Александър Димитров – старши треньор на нац. отбор по футбол до 19 г /класиране за ЕП/.
Юни – Ина Ананиева – старши треньор на Националния ансамбъл по худ. гимнастика /златен и бронзов медал на ЕП/
Юли – Владимир Кузюткин – старши треньор на националния отбор по волейбол /жени/.
Август – Георги Дерменджиев – старши треньор на ПФК Лудогорец.
Септември – Ина Ананиева – старши треньор на нац. ансамбъл по худ. гимнастика /жени/.
Октомври – Стойчо Младенов – старши треньор на ПФК ЦСКА – 5 поредни победи на отбора в първенството на страната, І място във временното класиране.
Ноември – Павел Сяров – старши треньор на националния отбор по бокс /жени/.
Декември – Стойчо Младенов – старши треньор на ПФК ЦСКА – първо място в есенния полусезон на първенството.

2015 г. Треньор на месец:

Януари – Николай Захаров – страши треньор на националния отбор по биатлон.
Февруари – Ина Ананиева – старши треньор на националния ансамбъл по художествена гимнастика.
Март – Атанас Запрянов – старши треньор на евровицешампионката по лека атлетика Габриела Петрова.
Април – Мирослав Живков – треньор на ВК Добруджа 07 – носител на Купата на България.
Май – Никола Спасов – ПФК Черно море – носител на Купа България.
Юни – Николай Желязков – ст.треньор на Националния отбор по волейбол/мъже/ – вицешампиони на Европейските игри в Баку.
Юли – Йоло Николов – треньор на европейския шампион по лека атлетика Митко Ценов/3000 м с препятствия/.
Август – Николай Бухалов – личен треньор на световната шампионка на 200 м едноместно кану Станилия Стаменова.
Септември – Ина Ананиева – старши треньор на нац. ансамбъл по худ. гимнастика /жени/.
Октомври – Пламен Константинов – ст. треньор на Националния отбор по волейбол/мъже/.
Ноември – Стойчо Стоев – ст.треньор на ПФК Левски.
Декември – Тони Дечев – ст.треньор на БК Лукойл Академик.

2016 г. Треньор на месец:

Януари – Георги Атанасов – треньор на Радослав Янков.
Февруари – Росен Барчовски – треньор на БК “Рилски спортист”, спечелил за първи път Купата на България.
Март – Георги Атанасов – треньор на Радослав Янков.
Април – Мирослав Живков – треньор на ВК “Добруджа 07.
Май – Ина Ананиева – старши треньор на националния ансамбъл по худ. гимнастика.
Юни – Ина Ананиева – старши треньор на нац. ансамбъл по худ. гимнастика.
Юли – Ина Ананиева – старши треньор на националния ансамбъл по художествена гимнастика.
Август – Ина Ананиева – старши треньор на националния ансамбъл по художествена гимнастика.
Септември – Радостин Тодоров – личен треньор на параолимпийския шампион Ружди Ружди.
Октомври – Иван Петков – старши треньор на ВК Марица.
Ноември – Фикрет Ереджебов – старши треньор на националния женски отбор по бокс /три титли на европейското първенство за жени/.
Декември – Георги Дерменджиев – старши треньор на ПФК Лудогорец – за излизане от групите на Шампионска лига.

2017 г. Треньор на месец:

Януари – Николай Захаров – старши треньор на Националния отбор по биатлон/мъже/.
Февруари – Любомир Минчев – старши треньор на БК “Берое”.
Март – Ангел Стойков – старши треньор на Националния отбор по футбол до 19 г.
Април – Весела Димитрова – старши треньор на нац. ансамбъл по худ. гимнастика
Май – Николай Киров – старши треньор на ПФК Ботев Пд
Юни – Хоел Арате – старши треньор на националния отбор по бокс мъже
Юли – Николай Вакареев – личен треньор на плувеца Антъни Иванов
Август – Петър Хубчев – старши треньор на националния отбор по футбол
Септември – Весела Димитрова – старши треньор на нац. ансамбъл по худ. гимнастика
Октомври – Димитър Димитров – старши треньор на ПФК Лудогорец
Ноември – Иван Петков – старши треньор на ВК Марица Пд
Декември – Стамен Белчев – старши треньор на ПФК ЦСКА-София, отстранил Лудогорец от турнира за Купата на България

2018 г. Треньор на месец:

Януари – Даниел Пеев – старши треньор на ВК Монтана
Февруари – Виктор Жеков – треньор на Александра Жекова
Март – Людмил Хаджисотиров – старши треньор на БК Рилски спортист
Април – Михаил Попов – треньор на сестри Стоеви
Май – Петър Касабов – старши треньор на Националния отбор по борба/жени/
Юни – Иван Петков – старши треньор на Националния отбор по волейбол/жени/
Юли – Стойко Цонов – личен треньор на Александра Начева/световна шампионка на троен скок за девойки/
Август – Славиша Стоянович – старши треньор на ПФК Левски – 4 поредни победи и 1 място във временното класиране на Първа лига
Септември – Весела Димитрова – старши треньор на нац. ансамбъл по худ. гимнастика /бронз в многобоя на Световното първенство/
Октомври – Петър Касабов – старши треньор на националния отбор по борба жени /злато и сребро на Световното първенство/
Ноември – Константин Папазов – старши треньор на БК Левски Лукойл /класиране за втората фаза на турнира на ФИБА Европа/
Декември – Николай Вакареев – личен треньор на плувеца Антъни Иванов /финал на Световното първенство/