Пробив в световния спорт

Според резултатите от тази нова анкета, през 2004 г. Пресклуб “България” връчи своя златен знак на следните спортисти /по азбучен ред/

Албена Денкова и Максим Стависки – световни и европейски вицешампиони по фигурно пързаляне /танцови двойки/

Борис Георгиев – носител на бронзов медал по бокс на Олимпийските игри в Атина

Георги Георгиев – носител на бронзов медал по джудо на Олимпийските игри в Атина

Деян Георгиев – носител на сребърен и бронзов медал на едноместно кану от Европейското първенство за младежи

Ивет Лалова – класирала се на IV и V място в дисциплините 100 м и 200 м гладко бягане на Олимпийските игри в Атина

Иван Стоицов – класирал се на VIII място по вдигане на тежести при своя дебют на Олимпийските игри в Атина; европейски шампион за юноши

Кирил Василев – класирал се на V място индивидуално, VII място в спринт и VIII място в преследване на Световното първенство за младежи по биатлон

Мария Гроздева – носителка на златен и бронзов медал по спортна стрелба на Олимпиадата в Атина /25 м и 10 м пистолет/

Матей Казийски – най-добър изпълнител на сервис във финалните мачове по волейбол на Световната лига

Никола Стоянов – европейски шампион по класическа борба за юноши, обявен за най-техничен състезател на първенството

Национален ансамбъл по художествена гимнастика – носител на бронзов медал на Олимпийските игри в Атина

Петя Неделчева – класирала се на V място по бадминтон в дисциплината единично жени на Олимпийските игри в Атина

Тодор Стойков – отлично представяне в евроквалификациите на националния отбор по баскетбол и в турнира за купата на УЛЕБ

Филип Янев – класирал се на V място в дисциплината прескок на Олимпийските игри в Атина; носител на бронзов медал на финала за Световната купа по гимнастика

Носители на “Златен знак” на Пресклуб “България” за 2005 г.:

Александра Жекова – 11-о и 12-о място в стартове за Световната купа по сноуборд, спечелила 2 олимпийски квоти за Игрите в Торино

Веселин Топалов – първият българин – световен шампион по шахмат

Владимир Далаклиев – бронзов медал на Европейско първенство по такеуондо WTF за младежи – първо отличие в този спорт от 10 години насам

Гергана Баръмова – 5-о място на ХХ Олимпийски игри за глухи в Мелбърн, Австралия

Дечко Овчаров – европейски шампион по лека атлетика за спортисти с увреждания в дисциплината хвърляне на копие

Живко Петков – бронзов медал на Световно първенство по лека атлетика и сребърен медал на Европейско за юноши – троен скок

Ивона Стефанова – бронзов медал на Европейско първенство по спортна акробатика – смесени двойки

Ирина Константинова – европейска шампионка по ветроходство за жени в дисциплината уиндсърфинг

Мария Оряшкова – европейска вицешампионка по джудо за младежи и девойки до 20 години

Мартина Стоянова – носителка на бронзов медал на Световно първенство по карате

Матей Казийски – принос за класирането на националния отбор по волейбол – мъже в световната лига и класиране за Световното п-во в Япония 2006

Мехмед Фикретов – 19 годишен – бронзов медалист по вдигане на тежести на Европейското първенство за мъже

Моника Костова – сребърен медал на Европейско първенство по спортна стрелба за девойки с малокалибрено оръжие

Петър Тошков – III място в кръг за Световната купа по фехтовка – шпага мъже

Радослав Великов – европейски и световен вицешампион по свободна борба при мъжете

Радостин Рачев – световен шампион на двоен минибатут индивидуално, сребърен медал отборно

Сашо Янев – световен шампион по самбо за младежи до 20 години, бронзов медал на Европейско първенство в същата възрастова група

Станимир Беломъжев – европейски шампион по ски-ориентиране – дълга дистанция

Стела Султанова – IV място отборно индивидуално на Световното първенство по художествена гимнастика в Баку 2005

Стефан Цанов – европейски шампион по канадска борба в кат. +110 кг

Филип Виденов – ефективна и резултатна игра в срещите на националния отбор по баскетбол – мъже от 34-то Европейско първенство

Янко Ташев – 6-о място на европейския шампионат по мотокрос в клас 65 куб.см

Носители на “Златен знак” на Пресклуб “България” за 2006 г.:

Калин Кулев, Теодор Тотев, Александър Георгиев – мотоциклетизъм – бронзов медал на супермото за Европейската купа на нациите/Плевен 2006/

Тезджан Наимова – лека атлетика, световна шампионка за девойки на 100 м и 200 м гладко бягане от Пекин 2006

Носители на “Златен знак” на Пресклуб “България” за 2007 г.:

Александър Александров – гребане – световен юношески шампион на скиф и бронзов медалист от ЕП в Познан