Спортист на месеца - 2017 г.

2017 година. Спортист на месец:

Януари – Григор Димитров/тенис/- спечелил турнира в Бризбън/Австралия/ и полуфинал на Аустрелиън Оупън
Февруари – Радослав Янков/сноуборд/ – спечелил златен и сребърен медал на Световната купа в Банско
Март – Станимир Беломъжев/ски-ориентиране/ – световен шампион на средната дистанция от СП в Русия
Април – Невяна Владинова, художествена гимнастика – 3 медала на Световната купа в Баку
Май – Невяна Владинова, художествена гимнастика – първо място в многобоя и в генералното класиране на Световната купа в София
Юни – Даниел Асенов, бокс – европейски шампион за мъже
Юли – Антъни Иванов, плуване – класиране за финала на 200 м бътерфлай на СП за мъже и жени в Унгария
Август – Григор Димитров, тенис – спечелил турнира в Синсинати/САЩ/
Септември – Борис Йотов, гребане – европейски шампион за мъже до 23 г. в дисциплината скиф
Октомври – Севда Асенова, бокс – златен медал и Купа “Балкан” на силния международен турнир за жени
Ноември – Григор Димитров /тенис/ – победител във финалния мастерс турнир на топ 8 играчи в света