2022 г - ОТБОР НА МЕСЕЦ:

Януари – Национален отбор по волейбол за юноши до 18 г – балкански шампион и класиране за финалите на Европейското първенство

Февруари – Национален отбор по баскетбол мъже – за победата срещу Чехия в квалификациите за Европейското първенство

Март – Национален отбор по футбол за юноши до 17 г – класиране за финалите на Европейското първенство в Израел

Април – Волейболен клуб Хебър Пазарджик – за втора поредна година шампион на България

Май – ПФК Левски – носител на Купата на България

Юни – Национален отбор по вдигане на тежести мъже – 5 европейски титли и първо място отборно на ЕП в Тирана

Юли – Национален отбор по волейбол за юноши до 18 г – бронзов медал на Европейското първенство в Грузия и класиране за Световното първенство

Август – Национален отбор по тенис за девойки до 18 г – европейски шампион на първенството във Франция

Септември – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – златен медал в многобоя и спечелена олимпийска квота за Париж2024 на Световното първенство в София

Октомври – ВК Хебър Пазарджик – носител на Суперкупата на България и класиране за групите на Шампионската лига

Ноември – Национален отбор по естетическа гимнастика – световен шампион за жени на първенството в Грац, Австрия, първа световна титла от създаването на този спорт в България

Декември – Национална щафета по плуване мъже /4х200м свободен стил/ – исторически първи финал на Световно първенство /Мелбърн, Австралия/