Мартин Петров спечели шахматния турнир „Купа Левски“ в Пресклуб България

На 14 юли в Пресклуб „България“ на Националния стадион „В. Левски“ се състоя Седмият международен младежки турнир по шахмат „Купа Левски“. Турнирът бе организиран от Спортен клуб по шахмат „Левски“ София и се осъществи с финансовата подкрепа на Столична община по Програмата за развитие на физическото възпитание и спорта. Турнирът бе посветен на годишнината от рождения ден на Апостола на свободата Васил Левски (18 юли 1937 г.) Във финалния етап на състезанието участие взеха 24 състезатели до 30-годишна възраст от 4 държави: България, Дания, Великобритания и Израел. След 7-кръгова надпревара по Швейцарска система победител стана международният майстор Мартин Петров от Шахматен клуб „Марица Изток“ Раднево. На второ и трето място се класираха братята Любомир Данов и Ради Данов, състезатели от Шахматния клуб на Националната спортна академия „В. Левски“. Първото място при жените спечели Мария Васова от СКШ „Левски“, която е студентка в Архус, Дания и състезателка от националния отбор за жени на Дания. Състезанието даде възможност на много млади състезатели да натрупат опит и да повишат квалификацията си. Турнирът е регистриран и валиден за ФИДЕ-рейтинг по рапид (ускорен шахмат).