Любомир Данов и Боряна Аршинкова са победители в VIII шахматен турнир Купа „Левски“

На 18 юли, когато се чества 183-годишнината от рождението на Васил Левски,  в Пресклуб „България“  се проведе VIII  младежки международен шахматен турнир Купа „Левски“. Състезанието, което  се организира от Спортен клуб по шахмат „Левски“ и БФ Шахмат 1928 с подкрепата на Столична община, бе първата шахматна проява в столицата след въвеждането на извънредното положение заради короновируса . Шампион при младежите стана Любомир Данов /СКШ Левски/, който бе награден с купа, златен медал и 200 лв, следван от Радослав Данов /СКШ Левски/  и Георги Николаев  /ШК ЦСКА/.

При девойките първото място спечели Боряна Аршинкова  /ШК Ан пасан/, със сребърния медал се окичи Мила Бъклова /ШК Славия/, а трета е Добринка Тодорова /ШК ЦСКА/.

Останалите призьори бяха наградени с книгата на Николай Тодоров „Световни успехи на съвременния български шахмат“.