Мартин Петров и Гергана Пейчева са победители в IX шахматен турнир Купа "Левски"

Мартин Петров и Гергана Пейчева са победители в   IX шахматен турнир Купа "Левски"

Днес, 18 юли, когато се чества 184-та годишнина от рождението на Апостола на свободата Васил Левски,  в Пресклуб „България“ по станала вече традиция се проведе 9-ия  младежки  шахматен турнир Купа „Левски“. Състезанието, което  се организира от Спортен клуб по шахмат „Левски“ с подкрепата на Столична община и със спонсорството на млечни продукти „Саяна“, премина при голям интерес и много оспорвани двубои.

Победител при младежите и носител на Купа „Левски“   стана актуалният шампион при мъжете Мартин Петров /клуб ЧесБомб, град Пловдив/, който бе награден с купа, златен медал и луксозен шахматен комплект.

При девойките първото място спечели Гергана Пейчева /клуб „Асеновец 2006“, град Асеновград/, която получи купа, златен медал и електронен шахматен часовник.

Победителите, медалистите и най-малките участници в турнира бяха наградени с електронни шахматни часовници, раници и шахматни дъски  от Николай Тодоров, председател на Спортен клуб по шахмат „Левски“.

19-годишната Наталия Грабчева от СКШ „Левски“ се представи отлично при своя дебют като главен съдия на турнира.