Отбор на месеца

1999 година. Отбор на месец:

септември – ФК “Левски 1914” (футбол)
октомври – ФК ЦСКА (футбол)
ноември – Национален отбор по вдигане тежести
декември – Национален отбор по биатлон (жени)

2000 година. Отбор на месец:

януари – Национален отбор по шорт трек (жени)
февруари – ВК “Левски-Сиконко” (волейбол)
март – Национален отбор по футбол
април – Национален отбор по вдигане на тежести
май – ПФК “Левски” АД – футбол
юни – Баскетболен клуб “Левски”
юли – Национален отбор по конен спорт
август – ПФК ЦСКА – футбол
септември – Национален отбор по футбол – младежи
октомври – Баскетболен клуб “Левски”
ноември – Национален отбор по бадминтон
декември – Баскетболен клуб “Левски” – мъже
ОТБОР НА 2000 година – БАСКЕТБОЛЕН КЛУБ “ЛЕВСКИ” – ИЗБИРАН ТРИ ПЪТИ ЗА ОТБОР НА МЕСЕЦА

2001 година. Отбор на месец:

януари – Баскетболен клуб “Славия” (жени)
февруари – Национален отбор по лека атлетика
март – Национален отбор по футбол
април – Национален отбор по свободна борба
май- Баскетболен клуб “Левски”
юни – Национален отбор по худ. гимнастика
юли – експедицията до Броудпик (алпинизъм)
август – Национален отбор по волейбол (мъже)
септември – Национален отбор по волейбол (жени)
октомври – ФК “Литекс” (Ловеч)
ноември – Национален отбор по борба – свободен стил
декември – Баскетболен клуб “Ямболгаз”
ОТБОР НА 2001 г. – НАЦИОНАЛЕН ОТБОР ПО ВОЛЕЙБОЛ – ЖЕНИ – НОСИТЕЛ НА БРОНЗОВ МЕДАЛ НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО

2002 година. Отбор на месец:

януари – Национален отбор по баскетбол (мъже)
февруари – Национален отбор по биатлон (жени) /четвърто място на Олимпиадата/
март – Национален отбор по биатлон жени – четвърто място на Световното
април – Национален отбор по вдигане на тежести – първо място на Европейското първенство.
май – Национален отбор по волейбол /мъже/ – първо място в евроквалификациите в Будапеща
юни – БК “Ямболгаз” – шампион на България за 2002 г.
юли – Национален отбор по бокс
август – Национален отбор по волейбол /жени/ – Осмо място на Световното първенство по волейбол
септември – Национален отбор по футбол /за победата срещу Белгия – евроквалификация/
октомври – Национален отбор по футбол /за победата срещу Хърватска и Андора – евроквалификации/
ноември – Национален отбор по вдигане на тежести /2 място на световното с 8 медала/
декември – БК “Лукойл Академик” – 8 победи в мачовете на Южната конференция

2003 година. Отбор на месец:

януари – БК “Лукойл Академик” – победител във “Final Four” на Южната конференция
февруари – БК “Лукойл Академик” – победи срещу Бней Ашарон, Реджо Емилиа и Тенерифе
март – Национална щафета по шорт трек за бронзов медал на Световното първенство
април – Национален отбор по вдитане на тежести – второ място на Европейското първенство
май – ПФК ЦСКА за 29-та си шампионска титла
юни – Национален отбор по волейбол /мъже/ – класиране на Световната лига – финали
юли – Национален отбор по спортна стрелба – носител на 5 медала на ЕП в Чехия
август – Национален отбор по волейбол /младежи / – бронзов медал на СП
септември – Национален отбор по футбол – класирал се за ЕП в Португалия
октомври – Алпийската експедиция до в. Талай Сагар – изкачила ледената пирамида по премиерен маршрут
ноември – Национален отбор по вдигане на тежести – спечелил пълни олимпийски квоти
декември – БК “Лукойл Академик” – 5 победи в турнира за УЛЕБ

2004 година. Отбор на месец:

януари – БК “Лукойл Академик” – класиране на 1/8 финал в турнира за УЛЕБ, наградени със “Сребърната Нике”№1
февруари – Национален отбор по бокс – четири олимпийски квоти на ЕП
март – ВК “Левски Сиконко”/мъже/ – шампион на България – за 2-ри път
април – Национален отбор по вдигане на тежести /мъже/ – 4 златни и 1 бронзов медал на Европейското първенство,наградени със “Сребърната Нике”№2
май- ПФК “Локомотив”/Пловдив/ – шампион на България по футбол – 2004 г.
юни – Национален отбор по волейбол /мъже/ – за победите си над Полша, Франция и Япония, наградени със “Сребърната Нике”№3
юли – Национален отбор по волейбол /мъже/ – четвърто място в Световната лига
август – Национален ансамбъл по худ. гимнастика – бронзов медал от “Атина 2004”
септември – Национален отбор по баскетбол /мъже/ – класиране за Европейското първенство
октомври – Национален отбор по футбол- за равния мач с Хърватска/2:2/, победата над Малта 4:1 и второ място във временното класиране в 8 квалификационна група за Световното първенство в Германия-2006 г., “Сребърна Нике” № 4
ноември – БК “Лукойл Академик” – за блестящите победи срещу “Канту”, “Рефлекс” и “Динамо” в турнира за “УЛЕБ” и първи в групата
декември – БК “Лукойл Академик” – за драматичната победа над “Канту”/Ит/ и първото място в групата

2005 година. Отбор на месец:

януари – БК “Лукойл Академик” – класиране за осминафиналите за купата на “УЛЕБ”
февруари – Национален отбор по класическа борба, спечелил 6 медала на супертурнира “Дейв Шулц” в САЩ
март – ВК “Левски Сиконко” – за 7-ми пореден път шампион на страната по волейбол
април – Национален отбор по класическа борба – първо място в отборното класиране на Европейското първенство във Варна /5 медала – 1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови медала/
май – ПФК ЦСКА – за 30-и път шампион на страната по футбол, “Сребърна Нике” № 5
юни – Национален отбор по сумо – второ място в отборното класиране на Европейското първенство
юли – Младежки национален отбор по баскетбол – европейски шампион в група “Б”
август – Национален отбор по волейбол /мъже/ – победител в квалификационния турнир във Варна и класирал се за Световното първенство в Япония
септември – ПФК ЦСКА – за победите над “Байер”/Леверкузен/ и класирането за групите на УЕФА
октомври – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – златен медал от СП в Баку/ленти/
ноември – ПФК “Литекс” – класирал се първи от всички български отбори за 1/16 финалите за Купата на УЕФА
декември – ПФК “Левски” – за победата срещу “Олимпик Марсилия” и класиране за следващата фаза на турнира за Купата на УЕФА

2006 година. Отбор на месец:

януари – Национален отбор по биатлон (жени) – пето място в кръг от световната купа в Руполдинг, Германия)
февруари – ПФК “Левски” – класиране за 1/8-финалите в турнира за Купата на УЕФА, награден със “Сребърна Нике” № 6
март – ПФК “Левски” – класиране за 1/4-финалите в турнира за Купата на УЕФА след елиминиране на “Удинезе”
април – Волейболен клуб “Енерджи” /Вн/ (жени) – шампион на България
май – ПФК “Левски” – за 24-ти път шампиони на България
юни – Национален отбор по волейбол (мъже) – класиране за ЕП след пет последователни победи
юли – Национален отбор по волейбол/мъже/ – класиране за Световната лига
август – ПФК “Левски” – класиране за групите на Шампионската лига
септември – Национален отбор по футбол/младежи/- класирал се за баражите на ЕП в Холандия през 2007 г.
октомври – ВК Левски Сиконко за победи в първите два мача от Шампионската лига
ноември – Национален отбор по волейбол/мъже/ за класирането си за полуфиналите на СП в Япония
декември – Национален отбор по волейбол/мъже/- бронзови медали на СП в Япония

2007 година. Отбор на месец:

януари – БК ЦСКА/жени/ – класиране в първата четворка на Адриатическата лига.
февруари – БК ЦСКА/жени/ – класиране за Файнъл фор на Адриатическата лига.
март – БК ЦСКА/жени/ – за спечелването на Адриатическата лига.
април – Лукойл Нефтохимик/мъже/ – волейбол – шампиони на България
май – ПФК Левски – шампион и носител на купата на България
юни – Национален отбор по волейбол/мъже/ – 8 поредни победи и класиране за финалите на Световната лига
юли – Национален отбор по спортна стрелба/жени-25 м бърза стрелба с пистолет/-първо място на ЕП в Гранада,Испания
август – ПФК ЦСКА – отстранил “Омония”/Кипър/- класиране за І кръг на турнира на УЕФА
септември – Национален отбор по вдигане на тежести – пълни олимпийски квоти при мъжете/6/,2 при жените,втори на СП в Тайланд
октомври – Национален отбор по таекуондо/ITF/-жени – първо място на ЕП в Естония
ноември – Национален отбор по волейбол – класирал се /след 12 години/ на Олимпийските игри в Пекин-2008
декември – БК “Лукойл Академик” – 5 победи в турнира за купа УЛЕБ

2008 година. Отбор на месец:

януари – БК “Лукойл Академик”
февруари – БК “Лукойл Академик”
март – Национален ансамбъл по жудожествена гимнастика
април – ВК ЦСКА/мъже/ – шампион на България по волейбол
май – ПФК ЦСКА – 31-ва шампионска титла
юни – Национален отбор по волейбол/мъже/
юли – Национален отбор по волейбол/мъже/
август – Национален отбор по баскетбол/мъже/
септември – Национален отбор по баскетбол/мъже/
октомври – ПФК Сливен
ноември – Национален отбор по самбо
декември – няма номинации

2009 година. Отбор на месец:

януари – няма номинации
февруари – няма номинации
март – БК Левски – носител на Купата на България
април – ВК Левски Сиконко – шампион на България
май – ПФК Левски – шампион на България
юни – Национален отбор по волейбол/жени/- финална четворка на Европейската лига
юли – Национален отбор по волейбол/девойки/ – ІV място на Световното първенство в Мексико
август – ПФК ЦСКА – за победата над Динамо/Минск/ и класиране за Лига Европа
септември – Национален отбор по волейбол/мъже/ – бронзов медал на ЕП в Турция
октомври – ПФК Миньор/Перник/ – победил последователно водачите в класирането на “А” група
ноември – ВК ЦСКА – победител в турнира “Атаро Клима”
декември – ВК ЦСКА – за 2-те поредни победи в Шампионската лига

2010 година. Отбор на месец:

януари – ВК ЦСКА – за първи път класиране за плейофите на Шампионската лига.
февруари – няма номинации
март – БК “Левски” – спечелил Купа “България”
април – ВК ЦСКА/мъже/ – шампион на България и спечелил Купа “България”
май – Национален отбор по волейбол /жени/ – класиране за европейското с 6 победи
юни – Национален отбор по волейбол/мъже/
юли – Национален отбор по волейбол/жени/ – второ място в Евролигата
август – ПФК Левски
септември – Национален отбор по волейбол/младежи/- европейски вицешампиони
ноември – ПФК Литекс – есенен първенец в А ПФГ
декември – ВК ЦСКА – 10 победи в шампионата на България и победа над Зенит/Казан/ в ШЛ

2011 година. Отбор на месец:

януари – ВК ЦСКА/жени/ – спечелили Купа България
февруари – ВК ЦСКА /мъже/ – класирали се за полуфинал за Купа Европа
март – ВК ЦСКА/Жени/ – за 20-ти път шампионки на България
април – ВК ЦСКА/мъже/- шампиони и носители на купата на България
май – Лукойл Академик/баскетбол/ – шампиони на България
юни – Национален отбор по лека атлетика
юли – Национален отбор по баскетбол/юноши/
август – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – златен медал на СК в София
септември – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – златен медал на СП във Франция
октомври – Национален отбор по супермото – абсолютен европейски шампион
ноември – Национален отбор по волейбол/жени/
декември – БК “Лукойл Академик”

2012 г. Отбор на месец:

януари – Цветана Пиронкова и Григор Димитров – трети на отборното първенство за “Хопман къп”
февруари – БК “Лукойл Академик” – спечелили купа “България”
март – Национален ансамбъл по художествена гимнастика
април – ВК “Марек Юнион Ивкони”/мъже/ – шампион на България
май – ПФК “Лудогорец” – шампион на България
юни – Национален ансамбъл по художествена гимнастика-сребърен и бронзов медал от ЕП в Русия
юли – Национален отбор по волейбол/мъже/- класиране сред първите 8 на Олимпийските игри в Лондон
август – Национален отбор по волейбол/мъже/- четвърти на Олимпийските игри в Лондон
септември – Национален отбор по волейбол/жени/ – класиране за Европейското първенство – 6 победи от 6 мача
октомври – Национален отбор по футбол – без загуба в квалификациите за Световното първенство 2014
ноември – БК “Лукойл Академик” – без загуба в държавното първенство
декември – ПФК “Лудогорец”/Разград/ – есенен шампион

2013 г. Отбор на месец:

януари – Национален отбор по хокей на лед /младежи/
февруари – Национален отбор по бокс/мъже/
март – Национален отбор по класическа борба
април – Национален отбор по вдигане на тежести
май – ПФК “Берое” – носител на Купа “България”
юни – Национален отбор по волейбол/мъже/
юли – Национален отбор по волейбол/мъже/
август – Национален отбор по волейбол/жени/

2014 г. Отбор на месец:

Януари – Национален отбор по волейбол /жени/ – класиране за Световното първенство в Италия.
Февруари – ПФК Лудогорец – победа срещу Лацио и класиране за 1/8 финал на турнира в Лига Европа.
Март – БК Левски – победа на финала за Купата на България.
Април – Национален отбор по вдигане на тежести – ІІ място в отборното класиране на ЕП за мъже и жени /2 златни, 1 сребърен, 3 бронзови медала/.
Май – Национален отбор по футбол до 19 г – класиране за Европейското първенство.
Юни – Национален ансамбъл по худ. гимнастика /жени/ – златен медал на бухалки и бронзов на топки и ленти на Европейското първенство.
Юли – Национален отбор по волейбол /жени/ – победителки в международния турнир за Купа “Елцин”.
Август – ПФК Лудогорец – за влизане в групите на Шампионската лига.
Септември – Национален ансамбъл по худ. гимнастика /жени/ – световни шампионки в многобоя.
Октомври – ПФК Лудогорец – първа победа на отбора в ШЛ, срещу Базел, ІІ място в групата.
Ноември – Национален отбор по бойно самбо – ІІ място в отборното класиране на Световното първенство за мъже /4 сребърни медала/.
Декември – ПФК ЦСКА – І място във временното класиране за есения полусезон в първенството по футбол.

2015 г. Отбор на месец:

Януари – Антония Григорова и Станимир Беломъжев – европейски вицешампиони в смесената щафета по ски-оринетиране.
Февруари – Национален ансамбъл по художествена гимнастика жени – златен медал в многобоя на Гран При в Москва.
Март – Национален ансамбъл по художествена гимнастика жени – сребърен медал на обръчи и бухалки на Световната купа в Лисабон.
Април – ВК Марек Юнион Ивкони – за четвърти път шампиони на България по волейбол.
Май – ПФК Черно море – носители на Купата на страната по футбол.
Юни – Национален отбор по волейбол за мъже – сребърен медал на Първите Европейски Игри в Баку.
Юли – Национален отбор по тенис за Купа “Дейвис” – класиране за плейофите за влизане в І група на Евроафриканската зона.
Август – Национален отбор по бокс/мъже/ – 5 медала на Европейското първенство и 6 квоти за Световното първенство.
Септември – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – вицешампионки в многобоя от Световното първенство в Щутгарт.
Октомври – Национален отбор по волейбол/мъже/ – ІV място на Европейското първенство в София.
Ноември – ПФК Левски – 10 поредни победи в първенството на “А” група по футбол.
Декември – БК “Лукойл Академик” – класиране в топ 32 в турнира ФИБА Европа.

2016 година. Отбор на месец:

Януари – БК Берое – 5 поредни победи в първенството и Балканската лига и класиране за топ 8 на Балканската лига.
Февруари – Национален отбор по бадминтон жени – Европейски вицешампионки за първи път в историята на този спорт у нас.
Март – Национален отбор по футбол – Победи срещу Португалия и Македония в контролните срещи.
Април – ВК Добруджа 07 – Първа шампионска титла в Националната волейболна лига.
Май – Национален ансамбъл по худ. гимнастика – Сребърен медал в многобоя и 2 златни на уреди на Световната купа в София.
Юни – Нац. ансамбъл по худ. гимнастика – Бронзов медал на 2 обръча и 3 чифта бухалки на ЕП в Израел.
Юли – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – златен медал на съчетанието с 5 ленти на Световната купа в Москва.
Август – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – бронзов медал на Олимпийските игри.
Септември – Национален отбор по волейбол жени – 6 поредни победи в квалификациите и класиране за Европейското първенство 2017 г.
Октомври – ВК Марица – първо участие на женски отбор в Шампионската лига по волейбол и достигане до ІІ кръг.
Ноември – ПФК Локомотив Пловдив – 5 поредни победи в първенството, вкл. срещу Левски и ЦСКА.
Декември – ПФК Лудогорец – първият български отбор, преодолял групите на Шампионската лига.

2017 година. Отбор на месец:

Януари – Национален отбор по биатлон – Златен, сребърен и бронзов медал от ЕП, 4 място в щафетата на ЕП.
Февруари – БК “Берое” – носители на Купа България и полуфинал в Балканската лига.
Март – Национален отбор по футбол до 19 години – класиране на ЕП в Грузия
Април – Национален ансамбъл по худ. гимнастика – 2 златни и 1 сребърен медал в многобоя в 3 турнира за Световната купа /Италия, Азербайджан, Узбекистан/
Май – ПФК Ботев Пд –носител на Купата на България, победа над Лудогорец
Юни – ПФК Ботев Пд –успешен старт в Лига Европа, победа срещу Партизани /Тирана/
Юли – ПФК Ботев Пд – класиране за ІІІ кръг в Лига Европа, победа над Бейтар /Израел/
Август – Национален отбор по футбол – победа над Швеция с 3:2 в световните квалификации
Септември – Национален отбор по волейбол жени до 23 г. – бронзов медал на Световното първенство в Словения
Октомври – ПФК Лудогорец – първо място в група “С” на Лига Европа, победи над Хофенхайм и Брага, равен с Истанбул Башакшехир
Ноември – ВК Марица Пд – Влизане в групите на Шампионската лига
Декември – ВК Марица Пд – Носителки на Купата на България за жени

2018 година. Отбор на месец:

Януари – ВК Монтана – Достигане до ¼ финал в „Чалъндж къп“ при дебют / трети по сила турнир след ШЛ и CEV/
Февруари – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – сребърен медал в многобоя, сребърен и златен на уреди на „Гран При“ в Москва
Март – БК Рилски спортист – Носители на Купата на България по баскетбол за мъже
Април – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – златен медал в многобоя на Световната купа в София, два златни медала на уреди на Световната купа в Баку
Май- ПФК “Славия” /футбол/ – носител на Купа България 2017/2018
Юни – Национален отбор по волейбол жени – първо място в Златната Европейска лига и в междуконтиненталната Купа Чалънджър, класиране за Лигата на нациите през 2019 г.
Юли – ПФК Славия – класиране за II кръг от турнира за Лига Европа след 2 победи срещу финландския Илвес Тампере
Август – ПФК  Лудогорец – класиране за групите на Лига Европа
Септември – Национален ансамбъл по художествена гимнастика – бронзов медал в многобоя и златен медал на обръчи на Световното първенство
Октомври – БК Левски Лукойл – три победи в група G на турнира на ФИБА Европа
Ноември – БК Левски Лукойл – 5 победи от 6 мача, 1 място в групата и класиране за втората фаза на турнира на ФИБА Европа
Декември – ВК Нефтохимик Бургас – класиране за 1/8 финала в турнира за Купата на CEV